Афғонистондаги воқеаларга ўзбек халқи ҳеч қачон бефарқ бўлмаган
1335Бирлашган Миллатлар ташкилоти каби нуфузли халқаро тузилмалар, хорижий мамлакатлар, жумладан, Европа давлатлари етакчилари, машҳур компаниялар раҳбарлари Ўзбекистоннинг Марказий Осиёдаги бетакрор ўрнини, айниқса, нафақат мамлакатда, балки бутун минтақада барқарорликка эришиш, осойишталикни асраб-авайлаш масаласида юзага келадиган вазиятларда фавқулодда ечим топа олиш, минтақа ва бутун дунё мамлакатлари билан дўстона ва хайрихоҳ муносабатни йўлга қўйиш қобилиятини эътироф этишмоқда.
2025-03-25 24Сегодня многие страны кардинально пересматривают свою политику на пути перехода от традиционной модели, при которой охрана окружающей среды считается бременем для экономики, к двигателю устойчивого экологического развития - зеленой альтернативе.
2025-03-24 23Испокон веков на нашей земле махалля служила важным местом, где формировалось общественное мнение, решались проблемы населения, создавались традиции.