ЯНГИ ЎЗБЕКИСТОН ДИПЛОМАТИЯСИ: ЖАДАЛ ВА САМАРАЛИ ҚАДАМЛАР (Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёевнинг 2024 йилдаги фаол, прагматик ва очик ташки сиёсати ҳақида айрим мулоҳазалар)
2025-01-22 10682024 йил: Янги Ўзбекистон ташқи сиёсатига бир назар
Ўтган йил жонажон Ватанимиз учун ниҳоятда баракали бўлди. Юртимиз ҳаётида юз бераётган беқиёс ва шиддатли ўзгаришлар, шаҳар ва қишлоқларимиз қиёфаси тобора обод ва гўзал бўлиб бораётганини ҳисобга олиб, 2024 йил ҳар томонлама самарали, хосиятли ва файзли бўлди, деб айтишга барча асосларимиз бор.
Миллий армия – Янги Ўзбекистон барқарорлигини таъминлашнинг ишончли кафолати «Миллий армиямиз ва халқимизнинг фаол ҳамкорлиги туфайли Қуролли Кучларимиз мамлакатимиз тараққиёти, тинчлиги ва барқарорлигининг ишончли кафолатига, чинакам жасорат ва матонат мактабига айланмоқда». Ўзбекистон Республикаси Президенти, Қуролли Кучлар Олий Бош Қўмондони Шавкат Мирзиёев
2024-11-28 1190Мустақиллик йилларида Ўзбекистон армияси мураккаб ва шу билан бирга шарафли йўлни босиб ўтди. Қуролли Кучлар мустақилликни ишончли таъминлаш, республикада демократик ислоҳотларни муваффақиятли амалга ошириш кафолатига айланди.
О чем регулярно беседует Президент Узбекистана с предпринимателями страны
2024-11-04 1189Ежегодный, уже ставший традиционным, открытый диалог Президента Шавката Мирзиёева с предпринимателями, в очередной раз дал импульс новым идеям и проектам представителям всех категорий бизнеса. В этом году обсуждения на главной площадке в мире узбекского бизнеса прошли 20 августа в Нукусе. На мероприятии глава государства озвучил новые инициативы по пяти направлениям.