Жорий йилнинг 7-9 октябрь кунлари “Ўзэкспомарказ” МКК майдонида “Aquatherm Tashkent – 2025” кўргазмаси бўлиб ўтади
Кўргазмада БАА, Чехия, Эрон, Германия, Италия, Корея Республикаси, Озарбайжон, Польша, Қозоғистон, Россия, Туркия, Хитой ва Ўзбекистондан 175 та компания ва брендлар иштирок этишини тасдиқлади
Шу йилнинг 7-9 октябрь кунлари “Ўзэкспомарказ” Миллий Кўргазма компанияси майдонида “Иситиш, вентиляция, ҳавони кондиционерлаш, сув таъминоти, сантехника, бассейнлар, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш технологиялари, муқобил энергия манбалари – “Aquatherm® Tashkent 2025” 13-Халқаро кўргазмаси бўлиб ўтади.
Ташкилотчилар: Iteca Exhibitions халқаро кўргазма компанияси ва унинг ҳамкори ICA Eurasia Group.
“Aquatherm® Tashkent” – Ўзбекистондаги ягона ихтисослаштирилган кўргазма бўлиб, бу ерда барча турдаги муҳандислик ечимлари ҳар томонлама тақдим этилади:
-Иситиш: радиаторлар, қозонхоналар, “иссиқ пол” тизимлари;
-Кондиционерлаш ва вентиляция: маиший ечимлардан саноат ечимларигача;
-Сув таъминоти ва дренаж: клапанлар, фильтрлар, насослар, редукторлар, септиклар;
-Маиший ва муҳандислик сантехника: қувурлар, сув ҳисоблагичлари, фитинглар, кранлар, душ кабиналари.
Кўргазмада БАА, Чехия, Эрон, Германия, Италия, Корея Республикаси, Озарбайжон, Польша, Қозоғистон, Россия, Туркия, Хитой ва Ўзбекистондан 175 та компания ва брендлар иштирок этишини тасдиқлади. Аризалар қабул қилиниши давом этмоқда.
Туркия ва Россия, жумладан, Москва вилояти, Калуга, Пермь ва Ульяновск компанияларининг жамоавий иштироки кутилмоқда.
Иштирокчилар орасида Midea, Wilo, Haier, CNP, Bosch, Grandfar, Kan Sp. z o.o, Wavin Pilsa, Hisense HVAC, TICA, Dayuan каби таниқли брендлар бор.
Бу йил ҳам кўргазмада етакчи ишлаб чиқарувчилар ва дистрибюторларнинг юқори сифатли маҳсулотлари намойиш этилади. 1 ва 2-павильонларда қозонхоналар учун ускуналар ва технологиялар, горелкалар, иситиш радиаторлари, қуритгичлар, иссиқлик алмаштиргичлар, сочиқ қуритгичлари, конвекторлар, насос станциялари, сув фильтрлари, сув тозалаш тизимлари, канализация ускуналари, сув иситгичлари, сантехника ускуналари намойиш этилади. Шунингдек, кенг ассортиментдаги қувурлар (пўлат, металл-пластик, ПВХ, ПE, полипропиленли) ва фитинглар, ўчириш, назорат қилиш ва хавфсизлик клапанлари ва гидроизоляция ҳам тақдим этилади.
“Aquatherm® Tashkent”га ташриф қуйидаги имкониятларни тақдим этади:
-Технологик инновациялар билан танишиш;
-Мутахассис маслаҳатини олиш;
-Ишончли етказиб берувчиларни топиш;
-3 кун ичида асосий бизнес муаммоларини ҳал қилиш.
Расмий кўмак:
-Ўзбекистон Олий Мажлиси Қонунчилик палатасининг Тадбиркорлик, рақобатни ривожлантириш ва саноат масалалари қўмитаси;
-Ўзбекистон Қурилиш, уй-жой коммунал хўжалиги вазирлиги;
-Ўзбекистон Инвестициялар, саноат ва савдо вазирлиги;
-Ўзбекистон Савдо-саноат палатаси;
-Тошкент шаҳар ҳокимлиги.
“Aquatherm® – Wiener Messe und Congress GmbH компаниясига тегишли жаҳонга машҳур бренд бўлиб ва унинг остида кўплаб мамлакатларда шунга ўхшаш кўргазмалар ўтказилади. Ўзбекистонда ушбу бренддан фойдаланишга рухсат берилган ягона юридик шахс Iteca Exhibitions ҳисобланади.

Международная выставка Aquatherm Tashkent 2025 развернет свою экспозицию 7-9 октября 2025 года НВК «Узэкспоцентр» в столице Узбекистана
Свое участие в выставке уже подтвердили 175 компаний и брендов из Азербайджана, Германии, Ирана, Италии, Казахстана, Китая, Республики Корея, ОАЭ, Польши, России, Турции, Узбекистана, Чехии
7–9 октября 2025 года на площадках Национальной выставочной компании «Узэкспоцентр» состоится 13-я Международная выставка «Отопление, Вентиляция, Кондиционирование, Водоснабжение, Сантехника, Бассейны, Технологии по охране окружающей среды и Возобновляемые источники энергии – Aquatherm® Tashkent 2025».
Организатор: Международная выставочная компания Iteca Exhibitions и её партнер ICA Eurasia Group.
Aquatherm® Tashkent - единственная специализированная выставка в Узбекистане, на которой комплексно представлены все виды инженерных решений:
- Отопление: радиаторы, котлы, системы тёплого пола;
- Кондиционирование и вентиляция: от бытовых до промышленных решений;
- Водоснабжение и водоотведение: клапаны, фильтры, насосы, редукторы, септики;
- Бытовая и инженерная сантехника - трубы, счётчики для воды, фитинги, смесители, душевые кабины.
Свое участие в выставке уже подтвердили 175 компаний и брендов из Азербайджана, Германии, Ирана, Италии, Казахстана, Китая, Республики Корея, ОАЭ, Польши, России, Турции, Узбекистана, Чехии. Прием заявок продолжается.
Ожидается коллективное участие компаний из Турции и Российской Федерации, включая Московскую область, Калугу, Пермь, Ульяновск.
Среди участников такие известные компании и бренды, как Midea, Wilo, Haier, CNP, Bosch, Grandfar, Kan Sp. z o.o, Wavin Pilsa, Hisense HVAC, TICA, Dayuan.
В этом году на выставке вновь будет представлена продукция высокого качества от ведущих производителей и дистрибьюторов. В павильонах №1 и №2 будут демонстрироваться оборудование и технологии для котельных, горелки, радиаторы отопления, сушилки, теплообменники, полотенцесушители, конвекторы, насосные станции, фильтры для очистки воды, системы для водоподготовки, канализационное оборудование, водонагреватели и сантехническое оборудование. А также широкий спектр труб (стальные, металлопластиковые, ПВХ, ПЭ, полипропиленовые) и фитингов, запорная, регулирующая и предохранительная трубопроводная арматура, тепло- и гидроизоляция.
Посещение Aquatherm® Tashkent — это возможность:
- Узнать о технологических новинках
- Получить консультации от экспертов
- Найти надёжных поставщиков
- Решить ключевые задачи бизнеса за 3 дня
Официальная поддержка выставки:
Комитет Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан по вопросам предпринимательства, развития конкуренции и промышленности
Министерство строительства и жилищно-коммунального хозяйства Республики Узбекистан
Министерство инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан
Торгово-промышленная Палата Республики Узбекистан
Хокимият города Ташкента
Aquatherm® - это всемирно известный бренд, принадлежащий компании Wiener Messe und Congress GmbH, под которым проводится аналогичная выставка во многих странах мира. В Узбекистане единственным юридическим лицом, имеющим право использовать данный бренд является компания Iteca Exhibitions.