Shveysariya Elchisi bilan uchrashuv
Uchrashuvda oʻzaro manfaatli aloqalarni har tomonlama mustahkamlash boʻyicha takliflar koʻrib chiqildi, 2023-yilga moʻljallangan oʻzaro hamkorlikning ustuvor yoʻnalishlari belgilab olindi.
Iqtisodiyotdan tortib, madaniyat yo‘nalishgacha bo‘lgan barcha sohalarda hamkorlik uchun mavjud salohiyatni ro‘yobga chiqarish muhimligi qayd etildi.
Ikki davlat oʻrtasida xalqaro va moliyaviy tashkilotlar doirasidagi muloqot muvaffaqiyatli kechgani alohida taʼkidlanib, tomonlarning oʻzaro hamkorlikning ushbu sur’atini kelgusida ham davom ettirishga intilishi tasdiqlandi.
Savdo-iqtisodiy va sarmoyaviy hamkorlikni rivojlantirish, parlamentlararo muloqotni faollashtirish, qoʻshma tadbirlar va yuqori darajadagi tashriflar tashkil etish, madaniy-gumanitar almashinuvlarni chuqurlashtirish masalalari muhokama qilindi.

Встреча с Послом Швейцарии
31 января 2023 года и.о. министра иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Швейцарской Конфедерации Константина Оболенского.
В ходе встречи рассмотрены предложения по всестороннему укреплению взаимовыгодных связей, определены приоритетные направления взаимодействия на 2023 год.
Отмечена важность реализации имеющегося потенциала сотрудничества во всех областях от экономики до культурного измерения.
Подчеркнут успешный диалог двух стран в рамках международных и финансовых организаций, подтверждена приверженность сторон продолжать эту динамику взаимодействия и в будущем.
Обсуждены вопросы наращивания торгово-экономического и инвестиционного сотрудничества, активизации межпарламентского диалога, организации совместных мероприятий и визитов высокого уровня, углубления культурно-гуманитарных обменов.