Turkmaniston Elchisi bilan uchrashuv
Uchrashuv mobaynida O‘zbekiston-Turkmaniston do‘stlik, yaxshi qo‘shnichilik va strategik sheriklik munosabatlarini yana-da chuqurlashtirishning dolzarb masalalari muhokama qilindi.
Oliy darajadagi tashriflar yakunlari bo‘yicha erishilgan kelishuvlarni to‘laligicha amalga oshirishga alohida eʼtibor qaratildi.
Rejalashtirilgan tadbirlar jadvali, jumladan, mamlakatlar o‘rtasida diplomatik munosabatlar o‘rnatilganining 30 yilligini nishonlash doirasida o‘tkaziladigan tadbirlan yuzasidan fikr almashildi.
O‘zaro tovar ayriboshlash ko‘rsatkichlarini oshirish, savdo va sanoat kooperatsiyasi sohalarida qo‘shma loyihalarni amalga oshirishni jadallashtirish bo‘yicha aniq takliflar muhokama qilindi.

Встреча с Послом Туркменистана
12 января 2023 года и.о. Министра иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов принял Чрезвычайного и полномочного посла Туркменистана в нашей стране Язгулы Маммедова.
В ходе встречи рассмотрены актуальные вопросы дальнейшего углубления узбекско-туркменских отношений дружбы, добрососедства и стратегического партнерства.
Особое внимание уделено комплексной реализации договоренностей, достигнутых по итогам визитов на высшем уровне.
Состоялся обмен мнениями по графику запланированных мероприятий, в том числе в рамках празднования 30-летия со дня установления дипломатических отношений между странами.
Обсуждены конкретные предложения по увеличению показателей товарооборота, ускорению реализации совместных проектов в сферах торговли и промышленной кооперации.