Iqtisodiy hamkorlik tashkiloti Tashqi ishlar vazirlari Kengashining bo'lajak yig’ilishi to'g'risida
2023-yil 23-24-yanvar kunlari Toshkent shahrida O'zbekiston Respublikasi raisligida Iqtisodiy hamkorlik tashkiloti (IHT) Tashqi ishlar vazirlari kengashining yig'ilishi bo'lib o'tadi.
O'zbekistonning mazkur tuzilmaga raisligi doirasida o'tkazilayotgan tadbirda tashqi ishlar vazirlari boshchiligidagi IHTga a'zo davlatlar delegatsiyalari, shuningdek, Tashkilot Bosh kotibi X.Noziriy ishtirok etadi.
Yig’ilishni yoritish istagini bildirgan milliy va xorijiy ommaviy axborot vositalari vakillari O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligiga quyidagi hujjatlarni taqdim etishlari kerak:
1) muxbirni akkreditatsiya qilish to'g'risidagi OAV rahbariyati murojaati;
2) OAV to'g'risidagi ma'lumot;
3) akkreditatsiyadan o'tadigan shaxslarning tarjimayi holi (rezyume / CV), pasport nusxasi va fotosurati (3x4 o’lchamda, kamida 240x320 piksel , ko’pi bilan 600x800 piksel, to'liq yuz ko’ringan holda, oq fonda);
5) to'ldirilgan anketa
Ommaviy axborot vositalaridan arizalar 2023-yil 20-yanvar Toshkent vaqti bilan soat 18:00 gacha O‘zbekiston Respublikasining xorijdagi diplomatik vakolatxonalari orqali yoki bevosita O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligiga, jumladan eco-press@mfa.uz elektron manzili orqali qabul qilinadi.
Belgilangan muddatdan keyin kelib tushgan arizalar, shuningdek zarur ma’lumotlar va to‘ldirilgan anketa ilova qilinmagan murojaatlar ko‘rib chiqish uchun qabul qilinmaydi.
Shu bilan birga, sammitni yoritishda ishtrok etish uchun xorijiy OAVning topshirgan arizalari O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi tomonidan ularning akkreditatsiya qilinganligi to‘g‘risidagi tasdiqnomasiz O‘zbekistonga tashrif buyurish va jurnalistik faoliyati bilan shug‘ullanish uchun asos bo‘la olmaydi.

On the upcoming meeting of the Council of Ministers of Foreign Affairs of the ECO
On January 23-24, 2023, Tashkent will host a meeting of the Council of Ministers of Foreign Affairs of the Economic Cooperation Organization under the chairmanship of the Republic of Uzbekistan.
The event will be organized within the framework of Uzbekistan's chairmanship in the ECO. Delegations of the Organization's member countries headed by foreign ministers, as well as ECO Secretary General Khusrav Noziri are expected to attend the Meeting.
Media representatives wishing to cover the Meeting should send to the MFA of the Republic of Uzbekistan the following documents:
1) a letter of application by the head of the media outlet concerning on the accreditation of correspondent.
2) information about media outlet;
3) biographical data (CV / CV), passport copy and photo (aspect ratio 3x4, maximum resolution 600x800 pixels, minimum - 240x320 pixels, full-face, on a white background) accredited persons;
4) a completed accreditation form.
Applications from the media representatives on accreditation will be accepted until 18:00 Tashkent time (GMT+5), January 20, 2023 through the diplomatic or consular missions of the Republic of Uzbekistan abroad or directly to MFA of the Republic of Uzbekistan (please send the electronic version to the e-mail eco-press@mfa.uz).
Applications received after the deadline as well as with the missing documents or accreditation form of the journalist will not be accepted for consideration. If the foreign media representatives submit the application but have not received the confirmation on their accreditation from the MFA of the Republic of Uzbekistan, it does not justify the arrival to Uzbekistan and their further professional activity.