Iqtisodiy hamkorlik tashkiloti Tashqi ishlar vazirlari Kengashining bo'lajak yig’ilishi to'g'risida
2023-yil 23-24-yanvar kunlari Toshkent shahrida O'zbekiston Respublikasi raisligida Iqtisodiy hamkorlik tashkiloti (IHT) Tashqi ishlar vazirlari kengashining yig'ilishi bo'lib o'tadi.
O'zbekistonning mazkur tuzilmaga raisligi doirasida o'tkazilayotgan tadbirda tashqi ishlar vazirlari boshchiligidagi IHTga a'zo davlatlar delegatsiyalari, shuningdek, Tashkilot Bosh kotibi X.Noziriy ishtirok etadi.
Yig’ilishni yoritish istagini bildirgan milliy va xorijiy ommaviy axborot vositalari vakillari O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligiga quyidagi hujjatlarni taqdim etishlari kerak:
1) muxbirni akkreditatsiya qilish to'g'risidagi OAV rahbariyati murojaati;
2) OAV to'g'risidagi ma'lumot;
3) akkreditatsiyadan o'tadigan shaxslarning tarjimayi holi (rezyume / CV), pasport nusxasi va fotosurati (3x4 o’lchamda, kamida 240x320 piksel , ko’pi bilan 600x800 piksel, to'liq yuz ko’ringan holda, oq fonda);
5) to'ldirilgan anketa
Ommaviy axborot vositalaridan arizalar 2023-yil 20-yanvar Toshkent vaqti bilan soat 18:00 gacha O‘zbekiston Respublikasining xorijdagi diplomatik vakolatxonalari orqali yoki bevosita O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligiga, jumladan eco-press@mfa.uz elektron manzili orqali qabul qilinadi.
Belgilangan muddatdan keyin kelib tushgan arizalar, shuningdek zarur ma’lumotlar va to‘ldirilgan anketa ilova qilinmagan murojaatlar ko‘rib chiqish uchun qabul qilinmaydi.
Shu bilan birga, sammitni yoritishda ishtrok etish uchun xorijiy OAVning topshirgan arizalari O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi tomonidan ularning akkreditatsiya qilinganligi to‘g‘risidagi tasdiqnomasiz O‘zbekistonga tashrif buyurish va jurnalistik faoliyati bilan shug‘ullanish uchun asos bo‘la olmaydi.

О предстоящем заседании Совета министров иностранных дел ОЭС
23-24 января 2023г. в г.Ташкенте под председательством Республики Узбекистан состоится заседание Совета министров иностранных дел Организации экономического сотрудничества (СМИД ОЭС).
В мероприятии, проводимом в рамках председательства Узбекистана в ОЭС, примут участие делегации стран-участниц Организации во главе с министрами иностранных дел, а также генеральный секретарь ОЭС Х.Нозири.
Представителям национальных и зарубежных СМИ, желающим принять участие в освещении заседания СМИД ОЭС, необходимо представить в МИД Республики Узбекистан нижеследующие документы:
1) письмо-обращение руководства СМИ касательно аккредитации своего корреспондента;
2) справка-информация о заинтересованном СМИ;
3) биографические данные (резюме / CV), копия паспорта и фотография (соотношение сторон 3х4, максимальное разрешение 600х800 пикс., минимальное - 240х320 пикс., в анфас, на белом фоне) аккредитуемых лиц;
4) заполненная анкета.
Заявки от СМИ принимаются до 18:00ч. (время ташкентское) 20 января 2023г. через дипмиссии Республики Узбекистан за рубежом либо непосредственно в МИД Республики Узбекистан, в т.ч. через специальную электронную почту eco-press@mfa.uz.
Обращения, полученные после указанного срока, а также заявки без необходимых сведений и заполненной анкеты, к рассмотрению не принимаются. При этом, сам факт подачи зарубежными СМИ заявки на участие в освещении мероприятий, без подтверждения со стороны МИД Республики Узбекистан об их аккредитации, не является основанием для приезда в Узбекистан и осуществления журналистской деятельностью.