Rossiya Elchisi bilan uchrashuv to'g'risida
2022-yil 6-dekabr kuni O'zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirining birinchi o'rinbosari Furqat Sidikov Rossiya Federatsiyasining mamlakatimizdagi Favqulodda va muxtor elchisi Oleg Malginov bilan uchrashuv o’tkazdi.
Suhbat chog'ida O'zbekiston va Rossiya o'rtasidagi savdo-iqtisodiy va investitsiyaviy hamkorlikning dolzarb masalalari muhokama qilindi.
O'zbekiston Respublikasi va Rossiya Federatsiyasi hukumatlari rahbarlari darajasida Qo'shma komissiyaning 3-Majlisi, shuningdek, Samarqand shahrida 1-2 - dekabr kunlari bo'lib o'tgan O'zbekiston-Rossiya biznes-forumi muvaffaqiyatli o'tkazilgani qayd etildi.
Ikki tomonlama kelishuvlar va iqtisodiy loyihalarning o'z vaqtida va sifatli amalga oshirilishini ta'minlash maqsadida muntazam aloqalarni davom ettirishga kelishib olindi.

О встрече с Послом России
6 декабря 2022 года состоялась встреча Первого заместителя министра иностранных дел Республики Узбекистан Фурката Сидикова с Чрезвычайным и полномочным послом Российской Федерации в нашей стране Олегом Мальгиновым.
В ходе беседы были обсуждены актуальные вопросы торгово-экономического и инвестиционного сотрудничества между Узбекистаном и Россией.
Отмечено успешное проведение 3-го заседания Совместной комиссии на уровне глав Правительств Республики Узбекистан и Российской Федерации, а также узбекско-российского бизнес-форума, прошедших 1-2 декабря с.г. в г. Самарканде.
Достигнута договоренность о поддержании регулярных контактов в целях обеспечения своевременной и качественной реализации двусторонних договоренностей и проектов экономического характера.