Italiya Elchisi bilan uchrashuv
2022-yilning 5-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Vladimir Norov Italiya Respublikasining Favqulodda va Muxtor Elchisi Agostino Pinnani qabul qildi.
Suhbat chog‘ida ikki tomonlama asosda, shuningdek, “O‘zbekiston – Yevropa Ittifoqi”, “Markaziy Osiyo – Yevropa Ittifoqi” va “Markaziy Osiyo – Italiya” shakllaridagi munosabatlarni yanada mustahkamlashning dolzarb masalalari muhokama qilindi.
Turli daraja va formatlarda bo‘lajak qo‘shma muloqotlar jadvali yuzasidan fikr almashildi.
Uchrashuvda savdo-iqtisodiy va sarmoyaviy sohalardagi o‘zaro hamkorlikni faollashtirishga alohida e’tibor qaratildi.

Встреча с Послом Италии
5 декабря 2022 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Владимир Норов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Итальянской Республики Агостино Пинна.
В ходе беседы обсуждены актуальные вопросы дальнейшего укрепления узбекско-итальянского сотрудничества на двусторонней основе, а также в форматах «Узбекистан – ЕС», «Центральная Азия – ЕС» и «Центральная Азия – Италия».
Состоялся обмен мнениями по графику предстоящих совместных контактов на различных уровнях и форматах.
Отдельное внимание на встрече было уделено активизации взаимодействия в торгово-экономической и инвестиционной областях.