“O‘zbekiston – Ozarbayjon – Turkiya” muloqotining bo‘lajak birinchi yig‘ilishi to‘g‘risida
2022-yil 2-avgust kuni Toshkent shahrida “O‘zbekiston – Ozarbayjon – Turkiya” muloqotining birinchi yig‘ilishi bo‘lib o‘tadi.
Tadbirda uch mamlakatning tashqi siyosat, savdo, iqtisodiyot va transport masalalari uchun mas’ul bo‘lgan vazirliklari rahbarlari ishtirok etadilar.
Tomonlar O‘zbekiston, Ozarbayjon va Turkiya o‘rtasidagi mintaqaviy va xalqaro siyosat, savdo, iqtisodiyot, investitsiyalar va transport sohalaridagi strategik sheriklik munosabatlarini yanada mustahkamlash masalalarini muhokama qiladilar.
Uchrashuv davomida mazkur yo‘nalishlarda o‘zaro manfaatli hamkorlikni kengaytirish bo‘yicha yangi takliflar ishlab chiqiladi.

О предстоящем Первом заседании диалогового формата «Узбекистан – Азербайджан – Турция»
2 августа 2022 года в г.Ташкенте состоится первое заседание диалогового формата «Узбекистан – Азербайджан – Турция» с участием руководителей министерств трех стран, ответственных за вопросы внешней политики, торговли, экономики и транспорта.
Стороны обсудят вопросы дальнейшего укрепления отношений стратегического партнерства между Узбекистаном, Азербайджаном и Турцией в сферах региональной и международной политики, торговли, экономики, инвестиций и транспорта.
В ходе встречи будут выработаны новые предложения по расширению взаимовыгодного сотрудничества в указанных направлениях.